Internet od O2 již od 353 Kč s DPH! Kvalitní připojení bez omezení. Další služby můžete získat za zvýhodněnou cenu!

Jak měření probíhá?

Na měřáku rychlosti internetu DSL.cz měříme rychlost stahování dat (download) a rychlost odesílání dat (upload). Princip měření rychlosti spočívá v odesílání dat mezi serverem DSL.cz a vaším počítačem a měření času jejich přenesení. Tím postupně zijšťujeme skutečnou aktuální rychlost vaší internetové přípojky.

Zveřejňování výsledků

Celkové výsledky zveřejňujeme vždy na počátku měsíce za měsíc předcházející v sekci Rychlosti internetu. Údaj vychází z naměřených hodnot na měřáku rychlosti DSL, na kterém identifikujeme výsledky nejvýznamnějších poskytovatelů. Měření vyhodnocujeme tak, aby se minimalizovala možnost manipulace ze strany jakýchkoliv subjektů. K tomu mimo jiné slouží kontrola rozsahů IP adres konkrétních poskytovatelů a započítávání pouze jedné průměrné hodnoty měření za den z jedné IP adresy.

Slovník pojmů

Průměrná rychlost připojení

Měří se rychlost směrem k vám (download), od vás směrem "ven" (upload) a odezva - počet milisekund nutných pro sestavení spojení se vzdálenou stranou.

VoIP

Voice over Internet Protocol - technologie umožňující přenos digitalizovaného hlasu prostřednictvím datových paketů v počítačové síti.

Smlouva (12měsíců, 24 měsíců)

smlouva se podepisuje se závazkem na minimální dobu používání služby, obyčejně na 12 nebo 24 měsíců.

Rychlosti mobilního internetu